Hakkımızda

İzladaş Hakkında

İzmir Ticaret Borsası Laboratuvar, Arge ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (İZLADAŞ), Ticaret Bakanlığı’nın izni ile 11.09.2013  tarihinde İzmir Ticaret Sicil Memurluğunda tescil edilerek Türkiye'de pamukta ilk ve tek yetkili sınıflandırıcı olarak faaliyete başlamıştır.

İzmir Ticaret Borsası’nın  yüzde 100 sermayesi ile kurulmuş olan şirketimiz kuruluş işlemlerinin ardından gerekli ekipman
yatırımlarıyla çalışmalara başlamış ve ilk olarak pamuk lif analiz laboratuvarı ile 25.02.2014 tarihinde  faaliyete geçmiştir. Lif analiz laboratuvarı Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş (ELİDAŞ)'a yetkili sınıflandırıcı olarak ayrıca borsa üyelerine ve pamuk analizi yaptırmak isteyen özel kişilere Uster HVI 1000  cihazı ve Uster M100 Nep Tester cihazları ile hizmet vermektedir.

Halen İzmir merkez laboratuvarı ve Selçuk laboratuvarları olarak hizmet veren İZLADAŞ;  yeni hizmete açmış olduğu Şanlıurfa laboratuvarı ile 3 lokasyonda yetkili sınıflandırıcı olarak faaliyetlerini sürdürecektir.

İzladaş Şanlıurfa  laboratuvarı; Şanlıurfa Pamuk Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş (PAMLİDAŞ)'a yetkili sınıflandırıcı olarak hizmet vermekle birlikte bölgedeki tüm çırçır işletmeleri, tekstil firmaları, tohum firmaları ve araştırma kurumlarına hizmet vererek bölgedeki pamuk sektörüne katkı sağlayacaktır.

Şirketimiz ana sözleşmemizde bulunan diğer benzeri alanlarda ve farklı gıda ve tarım ürünlerinde de analiz ve Arge çalışmaları sunmayı hedeflemektedir. Bu amaçla proje çalışmalarına devam edilmekte olup laboratuvar hizmetleri ile ilgili olarak danışmanlık hizmeti de sunulmaktadır.